Saç Bakım

Tatilde deniz, güneş derken saçların kırılması ve yıpranması kaçınılmaz oluyor. Bu yüzden saçlar yaz mevsimine göre değişik bakım isterler. Bilhassa saçlar yazın denizden ve güneşten oldukça yıpranabilir. Verdiğimiz bazı ipuçları dikkate alınırsanız saçlarınızı eski canlı görünümüne kavuşturabilirsiniz.

1. Bakım Kürü: Kişisel bakım maskeleri, günlük ya da uzun soluklu saç kürleri yardımıyla saçların eski görünümüne kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

2. Uçlarından aldırma: Yıpranmış ve kırılmış saçlarlar dinlence sonrası kaçınılmaz
olur. Şahıs yıpranmış saçlardan sonrasında eski saç tipine kavuşmak ister. Bu yüzden kendinizi kuaförünüzün eline bırakın ve kırık saçlarınızı 1-2 santimetre kestirerek saçlarınızın eski canlı görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

3. Güneş sonrası evde bakım: Avokadolu saç maskeleri güneşin stres yüklediği ve kuruttuğu her bir saç teline rutubet kazandırır. Olgun bir avokadonun etli kısmını bir çatal yardımıyla iyice ezin, içine 1 çay kaşığı bal ve elma sirkesi ilave edin. Son olarak bir yumurta sarısını köpürene kadar çırpın ve 3 çay kaşığı zeytinyağını içine ilave edin. Kazandığınız sıvı malzemeyi avokado karışımına aktarın. Saçlarınıza iyice yedirin ve 10 dakika tesir etmesini bekleyin. Hemen sonra ılık suyla durulayın.

4. Sıcak saç aletlerinden uzak durun: Saça fön çekmek için kullanılan saç bakım aletleri, düzleştiriciler her ne kadar hoş görünmek için kullanmış olsanız da bu bakım ürünlerinden dinlence dönüşü uzak durulması gerekir. Aslına bakarsanız saçlar da dinlence dönüşü oldukça kırık oluşur. Bir de saç şekillendiricileri kullanıp saçlarımızda iyice kırık oluşmasına neden olmayın.

5. Renk değiştirmeyi zamana bırakın: Güneş ve deniz suyu saçı oldukça yıpratır. Çeşitli saç bakım ürünleri ile saçınızın canlı ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Saçlarınızın rengini değiştirebilmek için acil etmeyin. Zaman içinde yavaş yavaş açtırmanız gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın