Vişne sapının faydaları ve kullanımı

Vişne sapı da vişne meyvesi gibi birçok faydaya haizdir. Vişne sapları böbreğe, romatizmaya, zayıflamaya ve daha birçok rahatsızlığa iyi gelir. Sizler için vişne sapının faydalarını araştırdık ve vişne sapı nasıl kullanılır? Sorusunun yanıtını yanıtladık. Vişne sapının faydalarını öğrendiğinizde vişne yedikten sonrasında saplarını saklamayı alışkanlık haline getireceksiniz. İşte vişne sapının yararları ve vişne sapı nasıl kullanılır sorusunun cevabı…

Vişne sapının yararları

Vişne sapı yararlı yağlar ve tuzlar ihtiva eder, irin ve alerji önleyici, antiseptik ve temizleyici özellikleri vardır.

Böbrek hastalıkları ve idrar yolu enfeksiyonu için birebirdir. Hatta böbrek taşlarını düşürmeye de destek olabilir. 

Vişne sapının ürtiker ve astım gibi alerjik reaksiyonları tedavi etme özelliği vardır.

Tertipli olarak vişne sapı tüketmek metabolizmayı dengeler ve fazla kilolardan kurtulmayı kolaylaştırır. Yağ yakar ve selülit görünümü tedavi ederek cildin elastikiyetini ve formunu düzenler.

Vişne sapının sakinleştirici bir tesiri vardır. Kanınızı temizler, kolesterol seviyelerini düşürür ve kalbi sağlamlaştırır. 

Vişne sapı eklem ağrılarına ve romatizmaya iyi gelir.

Vişne sapı nasıl kullanılır?

Vişne sapından çay

Vişne sapından hoş bir tada haiz, ferahlatıcı çaylar yapabilirsiniz. Bu çayı yapmak için ilkin vişne saplarını kurutmanız gerekir. Vişne saplarını temiz bir yüzeye yerleştirin ve birkaç gün gölgede kurutun.  Ondan sonra bir kaşık kurutulmuş kiraz sapını bir bardak kaynamış suya koyun. 10 dakika demledikten sonrasında vişne sapı çayınız hazır olacaktır.

Vişne sapından ayak banyosu

4 avuç kiraz sapını alın ve 10 dakika süresince 3 litre su içinde kaynatın. 2-3 tarçın ve ıhlamur yaprağı ilave edin. 1 saat beklemeye alın ve sonrasında banyo suyu olarak kullanın. 20 dakika süresince ayaklarınızı içinde beklemeye alın. Bu su cildinizin nefes almasını sağlayacak ve topuk ağrılarınızı uzaklaştıracak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın