Karga Otunun Faydaları

Tıbbi ürünlerin yanı sıra kimi zaman alternatif ürünler de şifa bulmak için son aşama kafi olabiliyor. Doğada bulunan ve adını dahi bilmediğimiz bazı bitkiler hastalıklara karşı koruma sağlama mevzusunda bir numaradır. Nemli bölgeleri seven ve çoğu zaman ormanlık alanlarda yetişen kırmızı ve pembe renkli karga otu, yararları ile karşımıza çıkmaktadır.

Karga otunun yaralara oldukça iyi geldiğini söylesek yanılmış olmayız. Karga otunu kaynatıp lapa haline getirdikten sonrasında yaralarınıza sürerseniz, yaralarınızın süratli bir halde iyileştiğini görebilirsiniz. Bunun yanı sıra ağzınızda çıkan aft adını verdiğimiz yaraların önüne geçebilmek için de gene karga otu ile gargara yapabilirsiniz. Eğer bu bitkinin tadından memnun olmazsanız bal ile tatlandırabilirsiniz. Yüksek alev ateş hastalıklarda da karga otu etkili bir tedavi yöntemi olacaktır. Eğer ateş düşürücü olarak hiçbir şeyin faydası olmadığını düşünüyorsanız bir de şansınızı bu bitki ile deneyebilirsiniz. Bunların yanı sıra balgam söktürücü olarak da karga otunu gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bu bitkiyi kaynatıp balla tatlandırarak içtiğiniz de balgam söktürücü işlevinin yanı sıra akciğerlerinizi de rahatlatacaktır.

Siz de çeşitli sağlık sorunlarınıza karşı bu bitkiyi kullanabilir ve sorunlarınızın geçmesini sağlayabilirsiniz. Birçok bitki de olduğu gibi karga otunun da aşırı tüketilmesi çeşitli yan etkilere sebep olabilmektedir. Bu sebeple daima bilgili bir kullanım gerçekleştirmeli ve aşırı tüketimden kaçınmalısınız. Aksi takdirde büyük sorunlara yol açabilirsiniz.

Karga Otunun Yararları

Yazımıza oy vermek ister misiniz?
Etiketler: karga otunun yararları
Eklenme Zamanı: 6 Aralık 2017

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın