Kabak detoksu nasıl yapılır?

Kabak detoksu nasıl yapılır sorusu, güneşin kendini göstermeye başladığı şu günlerde, yaza daha fit ve sağlıklı girmek isteyen insanoğlu tarafınca oldukça dört gözle beklenen sorular içinde içeriyor.3 günlük kabak detoksunu uygulayanlar, 3 günde 3 kilo verebildiklerini iddia ediyorlar. Kabak detoksu zayıflamaya destek olmanın yanı sıra sağlık açısından da çeşitli faydalar sağlıyor. 

3 günlük kabak detoksu ile hem kilolalarınından arınabilirsiniz, hem de yaza sağlıklı bir halde hazırlanabailirsiniz. Bağırsak kanalındaki parazitik enfeksiyonlar vücudun gıdaları emebilme kabiliyetini bozar. Tenyalar gibi parazitler, gıdaları çalarak vücuda zarar verir ve sağlıklı sindirimi sürdürme kabiliyetimizi büyük seviyede azaltır. Kabak detoksu da bu durumun gerçekleşmesine engel olarak bağırsakların daha iyi çalışmasına destek sağlar.

Kabak detoksu bahar mevsiminde yetişen kabaklar ile yapılabilen, oldukça sağlıklı bir detoks tarifidir. Sadece kabak detoksunun nasıl yapılabileceğini bilmiyorsanız ve kabak detoksu nasıl yapılır diye soruyorsanız işte kabak detoksu tarifimiz.

Kabak detoksu malzemeleri

Malzemeler:

3/4 fincan kabak püresi 
1/4 olgun avokado 
2 büyük avuç taze ıspanak 
1/2 tatlı kaşığı tarçın 
1/4 çay kaşığı toz zencefil 
1/8 çay kaşığı karanfil 
1/2 tatlı kaşığı vanilya 
1/2 bardak su yada badem sütü 

2 avuç buz

Kabak detoksu nasıl yapılır? 

Kabak detoksunun yapımı oldukça basittir. Kabak detoksunda dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan en mühim nokta verilen malzemelerin ölçüleridir. Araç-gereç listesindeki ölçülere dikkat ederek kabak detoksunu sağlıklı bir halde hazırlayabilirsiniz.

Tüm malzemeleri bir karıştırıcıda birleştirin ve sıvılaşana kadar karıştırın. Gerekirse baharatlandırın. Hazır olduğunda servise hazır hale getirebilirsiniz.

3 günlük kabak detoksu nasıl yapılır?

3 günlük Kabak detoksunu yaparken tüketilmesi ve tüketilmemesi ihtiyaç duyulan yiyeceklere dikkat etmeniz gerekmektedir. Kabak detoksu esnasında ne tüketilmeli, ne tüketilmemeli sorusunun cevaplarını açıklıyoruz.

Kabak detoksunda vücudunuzun sağlıklı kalması için gereksinim duyduğu vitaminleri, mineralleri ve öteki gıda maddelerini almış olmuş olursunuz. Doğru gıdaları aldığınızdan güvenilir olmak için değişik bir ürün kombinasyonundan kesinlikle güvenilir olmanız icap ettiğini ihmal etmeyin ve detoksunuza dahil edebileceğiniz öteki yiyecekleri dikkatli seçin. 3 günlük kabak detoksu esnasında ne yiyeceğinizi bilmiyorsanız aşağıda vermiş olduğumuz bilgilere göz atabilirsiniz. 

Fasulye, siyah fasulye, elma, soya fasulyesi, yaban mersini ve enginar gibi yiyecekler tüketin. bundan dolayı bu yiyecekler günlük lif ihtiyacınız olan şeyi karşılayacaktır. 

Havuç, muz, lima fasulyesi, pişmiş yeşillik ve tatlı patateslerden potasyum almaya çalışın.
Kivi, çilek, lahana, karnabahar, domates, portakal, Brüksel lahanası, mango ve biber biber gibi C vitamini bolca olan besinler tüketin.

Pişmiş ıspanak, kavun, kuşkonmaz, portakal tüketin. Bu besinler folat minerali açısından zengindir.

Avokado, zeytinyağı ve hindistancevizi yağları kullanın.
3 günlük kabak detoksunda beslenmenizin yanı sıra bolca sıvı alımına dikkat edin. Sıvı ihtiyacınız olan şeyi kabak detoksu karışımı ve su ile karşılamaya itina gösterin.  Kabak detoksu esnasında tüketeceğiniz su, vücudunuzun sıvı seviyelerini korumanıza destek sunar, böylelikle böbreklerinizde biriken toksinlerden kurtularak kan üre nitrojenini temizlemiş olmuş olursunuz.

Alkolü ve kafeini kati
Meydana getirilen araştırmalar alkol tüketiminin hanımlarda meme kanseri riskini arttırdığını göstermiştir. Bu nedenlerden dolayı kabak detoksu esnasında alkol ve kafein ağırlıklı içecekler tüketmekten mümkün olduğunca uzak durun.

Şekerden uzak durun
 Aşırı şekerin tertipli olarak tüketilmesi, kan şekeri seviyelerinizin artmasına neden olabilir ve sizi uzun solukta kalp hastalığı, diyabet ve bazı kanserler için daha çok risk altına sokabilir.

Kabak detoksunun yararları nedir?

Süratli bir halde kilo verdirir 

Kabağın içindeki yağ miktarının azca olması, kalorisinin yapıt oranda olması kilo vermeyi kolaylaştırmasının en mühim sebeplerinden birisidir. Kilo vermek isteyenler asla düşünmeden kabak detoksu uygulayabilirler.

Kabak detoksu kanseri önler

Kabak içinde bulunan antioksidanlar ve beta karoteni yardımıyla vücuttaki özgür radikallere karşı savaşmaktadır.  Bununla beraber kabak detoksu içeçeğinde yer edinen yeşil kabak yüksek oranda C vitamini içermesi yardımıyla ağız ve akciğer kanserini de önlemektedir.

Kemikleri sağlamlaştırır 

Kabak içinde bolca oranda kalsiyum, K vitamini ve magnezyum bulundurur. Kabağın içinde yer edinen bu vitamin ve mineraller,  hem eklem sorunlarının çözülmesine destek sunar hem de kemik gelişimi açısından oldukça önemlidir.

Kolon Sağlığını Korur

 Lifleri bolca oranda içeren kabak, kolon sağlığını korur. Vücutta toksinlerin atılmasına destek olarak kabızlığın önlenmesini sağlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın