İğnelik Otunun Faydaları

Ülkemizin birçok bölgesinde sık sık yetişmekte olan iğnelik otu, leylek gagası ismiyle de karşımıza çıkmaktadır. Maydanoz bitkisine benzemekte olan iğnelik otunun kendine özgü güzel bir kokusu vardır. Şifalı bir bitki olduğundan eski zamanlardan beri kullanılagelen bu bitkinin faydalarını saymakla bitiremeyiz.

Kanamayı dindirici özelliği yardımıyla bu bitkiyi yaralanma durumlarında kullanmanız mümkün olacaktır. İğnelik bitkisi, kanamayı süratli bir halde durdurarak yaranızın geçmesini elde edecektir. Bunun yanı sıra kan şekerinde mesele olan kişiler de gene bu bitki ile derdine şifa bulabilirler. Şu sebeple bu bitki kan şekerini düzenlemekte ve dengeli bir hale getirmektedir. Hem de mide sorunlarında da iğnelik otu birebirdir. Mide yanması, mide ekşimesi ve mide bulantısı gibi sorunlarınıza çözüm bulmak için bu bitkiyi tüketmeniz kafi olacaktır. Böylelikle mideniz  çok daha rahat edecektir. İshal gibi bağırsak hastalıklarında da etkili bir kaynak olarak karşımıza çıkan bu bitki aşırı tüketilmesi sonucunda kabızlık sorununa yol açabilmektedir. Sadece bu durumun çok ufak küçük bir ihtimal bulunduğunu da söyleyebiliriz. Doğrusu sağlıklı bir vücut için bu bitkiyi tertipli olarak kullanabilirsiniz. Genel anlamda bu bitkinin otları haşlandıktan sonrasında peynir ile karıştırılmakta ve bu şekilde tüketilmektedir. Yörelere gore değişik tüketim şekillerinin de bulunduğunu söylesek yanılmış olmayız.

Siz de mide ve bağırsak hastalıklarına karşı iğnelik otunu kullanabilir ve bu sayede daha sağlıklı bir vücuda haiz olabilirsiniz.

İğnelik Otunun Yararları

Yazımıza oy vermek ister misiniz?
Etiketler: iğnelik otunun yararları
Eklenme Zamanı: 4 Aralık 2017

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın