İdrar söktürücü bitkiler

Şişkinlik problemi yaşıyorsanız vücudunuz gerektiğinden fazla su tutuyor olabilir. Ödem olarak da malum vücudun fazla su tutmasının sebepleri içinde aşırı tuz tüketimi, hareketsiz yaşam, stres, vitamin eksikliği, diyabet ve böbrek sorunları vardır. Vücuttan fazla sıvıları atmak için ilaç kullanabileceğiniz gibi doğal idrar söktürücü bitkilerden de yardım alabilirsiniz. Bu idrar söktürücü bitkiler yardımıyla vücudunuzun fazla su toplamasını önleyebilir ve daha fit görünebilirsiniz. İşte ödemlerden kurtulmak ve sıvı toplanmalarından doğabilecek hastalıkların önüne geçmek için tüketebileceğiniz idrar söktürücü bitkiler…

İdrar söktürücü bitkiler

Karahindiba

Karahindiba böbreklerin daha iyi çalışmasını ve idrara daha sık çıkmanızı sağlayabilir. Vücuttan fazla sıvıları atmak için karahindiba çayı mükemmel bir çözümdür.

Alıç meyvesi

Alıç meyvesi kuvvetli bir idrar sökücüdür. Vücuttaki sıvı birikimini azaltabilir, idrar atılımını ve akışını arttırabilir. Ek olarak böbrek problemlerine destek sunar. 

Atkuyruğu otu

Atkuyruğu otu vücuttan fazla sıvıları atmada reçeteli idrar söktürücü ilaçlar kadar etkilidir ve daha azca yan etkiye haizdir. Eğer idrar söktürücü ilaçlar kullanırken yan etkilerle ilgili mesele yaşadıysanız atkuyruğu otu iyi bir alternatif olabilir. Atkuyruğu otu çay olarak da mevcuttur.

Ardıç 

Ardıç bitkisi ortaçağdan beri idrar söktürücü özellikleri için kullanılmıştır. Ek olarak ardıç bazı idrar sökücü ilaçların yapmış olduğu gibi potasyum seviyelerini düşürmez.  Etlerinize lezzet katmak için ardıç ekleyebilir ya da meyve yada çay halinde tüketebilirsiniz.

Yeşil çay

Yeşil çayın vücuttan ödem atma özelliği vardır. Her bir bardak yeşil çay içtiğinizde vücudunuzdaki fazla sıvılardan kurtulmaya destek olmuş olursunuz. 

Maydanoz

Maydanoz idrar söktürücü ilaçların yan etkilerine tolere edemeyen insanoğlu için bir çözüm olabilir. Maydanoz idrar hacmine ve sıklığına destek olabilen doğal bir idrar söktürücüdür.

Ebegümeci

Vücudunuzdan ödem atmak için ebegümeci çayı tüketebilirsiniz. Bu güzel çiçek kuvvetli bir idrar söktürücüdür. Ebegümeci böbreklerin filtreleme sürecinde de yardımcıdır. 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın