Erken boşalma problemine dikkat!

Adam cinsel hayatında en büyük sorunlardan birisi olarak görülen erken boşalma, cinsel yaşamı negatif yönde etkileyen bir mesele. Erkeklerde itimat problemine neden olan erken boşalma problemi, günümüzde birçok adamın başına gelebilen bir mesele. Görülmesinin sebepleri ise kişiden kişiye farklılık gösterebiliyor. 

Cinsel ilişki esnasında hanım ya da adamın yeterince zevk alamamasına bağlı olarak ortaya çıkabilen bu mesele, meninin denetim edememesi sonucu adamın erken boşalmasına ve yeterince zevk alamamasına yol açıyor. Meydana getirilen araştırmalara nazaran Türk erkeklerinin çoğunda erken boşalma problemi var. 

Hanım ve erkeklerde farklılık gösteriyor

Uzmanlara nazaran hanım ve erkeklerde boşalma süresi farklılık gösterebiliyor. Erkeklere nazaran daha geç sürede boşalan hanımlarda bu durum ‘geç boşalma’ olarak adlandırılabiliyor. Kontrolsüzlük olarak görülen erken boşalma problemi, özelliklere bayanlara kıyaslandığında erkekler için mühim bir mesele. Erkeklerle bayanların cinsel yönden farklılıkları ise yalnız bununla sınırı olan değil. Boşalma süresinin yanı sıra cinsel performans yönünden de hanım ve adam yapısı oldukça değişik.

Ruhsal etkenlere bağlı

Erkeklerde erken boşalma problemininin en büyük sebebi, ruhsal etkenler. Aşırı coşku, özgüvensizlik gibi problemler erken boşalmayı tetikleyen unsurlar olarak görülüyor. Erken boşalmaya neden olan öteki etkenler içinde ise meni fazlalığı içeriyor. Vücutta aşırı oranda meni olması durumunda, meni kendini bir an ilkin dışarı atmak istiyor. Uzmanlar bu sebeple ara sıra mastürbasyon yaparak fazla olan meninin vücuttan atılmasını tavsiye ediyor.

Tedavisi mümkün

Erken boşalma probleminin sık sık yaşanması durumunda  doktora başvurmak tedavi sürecini hızlandıracak bir etken olacağı için tavsiye edilmekte. Erken boşalmanın tedavi edilebilir bir hastalık bulunduğunu ihmal etmeyin!
 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın