En etkili yağ yakan yiyecekler

En etkili yağ yakan yiyecekler, sağlıklı bir halde zayıflamanıza, diyabet hastalığının önlenmesini elde edecektir. Ayıraca yağ yakan yiyecekleri çoğunlukla tüketmek, obeziteye bağlı yüksek kanser riskinin de azalmasına destek olacaktır. Yağ yakan yiyeceklerden fazlasıyla tüketmek, enerji sevilerinizin artmasını sağlar ve her şeyden ilkin iyi hissetmenize destek sağlar. 
Rejiminize saha fazla yağ yakan yiyeceklerden eklemek için sabırsızlanıyorsanız, sizlere en etkili yağ yakan yiyeceklerden 15 tanesini açıklayalım.

İşte yağ yakan yiyecekler sıralaması

1. Elma Elma Sirkesi:


Elma sirkesi yağ yakan besinlerin en önderlik yapar. Elma sirkesi bununla beraber şeker isteğini keser ve zayıflamanıza de destek sunar. Yiyeceklerden ilkin içilen bir kaşık elma sirkesi tokluk hissi vererek, daha çok yiyecek yemeninizi önler. Hem de vücudunuzda detoks tesiri yaratarak, midenin ph seviyesini de dengeler. Sadece sirke asidik bir madde olduğundan içtikten sonrasında üstüne su içilmesi tavsiye edilir.

2. Kemik Suyu:


Kemik suyu en çok sevilen şifalı yiyeceklerden bir tanesidir. Sağlığınızı somut yollarla iyileştirmeye yarar. Kemik suyu yağ yakmak için lüzumlu olan kuvvetli bir potansiyele haizdir. kemik suyu içinde bulunan amino asitler yardımıyla kas yıkımını önler, metabolizma hızını arttırır ve vücudunuzu detoksize etmeye destek sunar. Gıda maddeleri bolluğu yardımıyla kemik suyunun yağ yakıcı tesirini kullanabilirsiniz.

3.Acı biber 

Acı biber vücut ısısını arttırmanın yanı sıra yağ yakmanıza da destek sunar. Acı biber vücudunuzdaki yağları yakmaya destek olurken hem de vücut enerji seviyesini de arttırır. Yemeklerinize ve içeceklerinize acı biber ilave ederek yağ yakabilir, metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

4.Chia Tohumları:


Aslen Meksika’da yetişen Chia Tohumları,  besinsel bir güç ve gerçek yağ yakıcı yiyecekler arasındadır. Yalnız chia tohumlarını tüketmek enerjiyi arttırmakla kalmaz ve size daha çok dayanıklılık kazandırır. Sadece çok fazla tüketildiğinde Chia Tohumları vücuttaki su seviyesini azaltmak sindirimi yavaşlatır.  chia tohumlarınızı rejiminize dâhil etmek için aşağıda vermiş olduğumuz tariflerden faydalanabilirsiniz.

5.  Tavuk:


Zayıflamaya çalışıyorsanız, tavuk gibi kuvvetli bir yağ yakıcı besinden yardım alabilirsiniz. Günde bir porsiyon tavuk tüketmek günlük protein ihtiyacınızın 37’sini tamamlar. Sadece mümkün olduğunda organik tavuk tüketmeye çaba edin.

6. Hindistan Cevizi Yağı:

 Hindistancevizi yağı, tüketebileceğimiz en sağlıklı, en doğal yağlardan biridir. Hindistan cevizi yağı Tiroidinizin sorunsuz çalışmasını sağlarken hem vücut ağırlığınızı azaltmaya hem de vücudunuzdaki yağ yakımını hızlandırmaya destek sunar. Yemeklerinize öteki bitkisel yağları eklemek yerine Hindistan cevizi yağı ekleyebilirsiniz. Hindistan cevizi yağı, yağ yakmanızı sağlayacak en kolay yöntemlerden biridir.

7.Turpgil Sebzeleri:

Lahana, karnabahar ve Brüksel lahanası yağ yakmanızı sağlayacak en güzel gıdalardan biridir. Vitaminlerle dolu bu sebzeleri tüketerek, hem sağlıklı beslenebilir hem de yağ yakabilirsiniz.

8.Peynir altı suyu proteini:

Kahvaltınıza smoothie ya da günlük bir ek alarak peynir altı suyu proteini ilave ederek vücudunuzun yağ yakmasını, kas dokusunu arttırmayı ve kan şekerini stabilize edebilirsiniz.

9. Kefir:


Kefir, tıbbi faydalarla dolu yoğurtlara benzer fermente bir içecektir. Ek olarak, enfeksiyonlara karşı savaşırken vücudunuza destek olan yararlı Probiyotikleri ihtiva eder. Probiyotikler hem de zayıflamaya çalışanlar için de iyi bir besindir. Probiyotik ihtiyacınız için haftada minimum 3 gün kefir tüketerek yağ yakabilirsiniz.

10. Rooibos Çayı:


Rooibos çayı teknik olarak bitkisel bir içecek iken, kilo kaybında ve yağ yakımında etkili olur.  Şu sebeple kilo vermeyi ve metabolizmayı hızlandırabilen bir flavonoid ve fito kimyasallar ihtiva eder. Bu sayede rooibos çayı yağ yakıcı besinler içinde yer alır. Sıhhatli, enerji verici bir değişiklik için düzgüsel yeşil çayınızın yerine rooibos çayı deneyebilirsiniz.

11. Ghee yağı:

 Hindistan’da popüler hale gelen ve bir arıtılmış tereyağı olan Ghee, şaşırtıcı derecede yağ yakan bir besindir. Ghee yağı, yiyecek pişirme esnasında gıda maddelerini korur. Bonus olarak laktoz ve kafeine duyarlı bireyler için de uygundur. Ve ihtiva ettiği orta zincir yağ asitleri yardımıyla, ghee vücudunuzun öteki yağları yakmasına destek olabilir.

12. Greyfurt:

 Greyfurt yağ yakımına destek olan turunçgil meyveleri içinde yer alır. Greyfurtta bulunan enzimler, vücudunuzun şekeri parçalamasına, metabolizmanızı hızlandırmaya destek sunar. Kahvaltılarınızda bir bardak greyfurt suyu yada yemeklerinize ekleyeceğiniz greyfurt esansiyel yağı iştahınızın kapanmasını sağlayarak zayıflamanıza destek sağlar.

 
13. Kırmızı et 

Kaliteli sığır eti vücudunuzdaki protein ihtiyacınız olan şeyi karşılamanın yanı sıra zayıflamanızı sağlar. Otla beslenen sığırların etinde yağ içinde ne olduğu düşüktür. Ek olarak daha yüksek seviyelerde vitamin, antioksidan ve iyi yağlar almanızı sağlar. 

14. Yeşil Yapraklı Sebzeler: yeşil lahana, sebze yaprağı 

Lahana, ıspanak, lahana yeşillikleri gibi sebzeler, gıda maddeleri ve demir minerali ile doludur. Bu yağ yakıcı besinler, kasların muntazam çalışmasına ve egzersiz yaptıktan sonrasında uzun süre kalori yakmanıza destek sunar.  Ek olarak kemikleri kuvvetli tutan ve osteoporozu önlemeye destek olan, vücudunuzu düzgüsel yaşta iyi bir halde hareket ettiren K vitamini ihtiva eder.

15. Matcha Yeşil Çay:

Bir bardak matcha yeşil çayı yudumlamak yalnız yatıştırmaktan daha fazlasıdır; tertipli olarak içilmesi, vücut yağını ve düşük kolesterol seviyelerini azaltabilir. Bununla beraber meydana getirilen sert antremanlardan sonrasında vücudunuzdaki kasların süratli bir halde toparlanmasına destek sunar. Marketlerde satılan enerji içecekleri yerine günde bir kez Matcha Yeşil Çayı tüketebilirsiniz.
Beslenmenize ekleyeceğiniz hususi olarak hazırlanmış yağ yakan içecekler ile süratli bir halde kilo verebilir, yağ yakımını hızlandırabilirsiniz. yağ yakan içeceklerin neler olduğu mevzusunda bir fikriniz yoksa sizler için araştırıp bir araya getirdiğimiz yağ yakan içecek örneklerine göz atabilirsiniz.

Yağ yakan içecekler 

1. Yeşil Çay
Yeşil çay, vücudu arındırmak, kansere karşı korumak ve cilt sağlığını geliştirmek için malum büyük bir sağlık içeceğidir.

Günde üç ila beş bardak yeşil çay içmek, sağlığınızdaki pozitif gelişmelere neden olabilir. Yeşil çay büyük oranda antioksidan içerdiğinden, en iyi rejim ve yağ yakan içecekler içinde yer almıştır.

Sebze Suyu
Yiyecek yemeden ilkin büyük bir bardak sebze suyu içmek yağ yakmanıza destek olacak en etkili içeceklerden birisidir.

yiyecek öncesi düzgüsel su tüketmek yerine akşam yemeğinden ilkin bir bardak sebze suyu içmek, yağ yakmanıza destek olacaktır. 

Yağsız Süt

Sütün zayıflamanıza engel olacağına inanmak yaygın bir hatadır. Meydana getirilen emekler kalsiyum açısından varlıklı gıdalarla beslenmenin yağ yakımına ve zayıflamaya destek bulunduğunu göstermiştir
 Amerikan Klinik Beslenme Dergisi’nin yapmış olduğu araştırmaya nazaran, iki yıl süresince daha çok kalsiyum tüketen insanoğlu, daha azca kalsiyum tüketenlere nazaran daha çok kilo vermişlerdir.

Süt iyi bir kalsiyum deposu olduğundan, makul oranda yağsız süt rejiminize iyi bir katkı olabilir. 

Salatalık suyu 

Salatalıkta hazırlanan bu içecek yazın hem serinlemenize hem de zayıflamanıza destek sunar.

Malzemeler 

1 adet dilimlenmiş salatalık 

1 yiyecek kaşığı rendeden geçirilmiş zencefil

1 adet limon dilimlenmiş

1/3 fincan nane yaprakları

Nasıl yapılır?

Suyu temiz bir cam kavanozun içine koyun.
 Malzemeleri kavanozun içine ilave edin ve bir gece dolapta bekletinç ertesi gün soğuk olarak tüketebilirsiniz.

 Göbek yağı yakan içecek tarifi

Leziz ve ferahlatıcı bu içecek, sindirim kanalını güçlendirmek ve bağışıklık sisteminizin daha iyi performans göstermesine destek olmak gibi tonlarca sağlık avantajına haizdir.

Bu göbek zayıflama detoks içeceğini tüketmek için en uygun vakit sabah saatleridir.  

Neye ihtiyacınız olacak?

3 ince portakal dilimleri

2 tane nane yaprakları parçalanmış

3 tane limon dilimleri

Nasıl yapılır

Temiz bir cam kavanozu alın içine su koyun
Suyun içine meyve ve naneleri ilave edin.
Ortalama 1 dakika karıştırın
kapağını kapatarak 15 dk beklemeye alın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın