Bebeklerde Gaz Sancısına Ne İyi Gelir?

Bebeklerde sık sık karşılaşılmakta olan sorunlardan bir tanesi de gaz sancıları olarak karşımıza çıkmaktadır. Bebeklerde gaz sancısının olmasının ise çeşitli sebepleri bulunmaktadır. Bunlardan ilki annenin gaz icra eden yiyecekleri tüketmesi ve sonrasında bebeğini emzirmesidir. Ek olarak bebeğin bağırsak sisteminin tam gelişmiş olmaması da gaz sorununa yol açabilmektedir. Bunun haricinde bebeklerin emerken hava yutmaları da gaz oluşumunun bir öteki sebebi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bebeğinizdeki gaz sorununu ortadan kaldırmak için çeşitli yöntemler uygulamanız ve kati sonuca ulaşmanız mümkündür. Bu aşamada ilk olarak aktardan acı elma yağı alabilir ve bebeğinizin göbek çevresine sürebilirsiniz. Acı elma yağı gaz sancılarının giderilmesi için sık sık kullanılan ve yararlı olan bir gıda deposudur. Ek olarak bunun yanı sıra kimyon ve anasonu suda kaynatabilir ve suyunu bir iki damla olacak şekilde bebeğinize içirebilirsiniz. Bu da bebeğinizin gazını gidermesi için oldukça yararlı bir yöntem olacaktır. Rezene çayının da bilhassa bebeklerde görülen gaz sorunlarını ciddi anlamda azalttığı bilinmektedir. Kısaca bebeğinizin gazını giderebilmek için rezene de oldukça etkili bir çözüm deposu olacaktır. Bu ürünlerin yanı sıra eczanalerde gaz sancıları için sıcak ve soğuk jeller bulunmaktadır. Bahsettiğimiz jeller de bebeğinizin sancılarının azalmasına sebebiyet verecektir.

Siz de bu şekilleri takip ederek bebeğinizin gaz sancılarını hafifletebilir hatta yok edebilirsiniz. Böylelikle hem bebeğinizi rahat ettirmiş olur hem de kendiniz rahata kavuşmuş olmuş olursunuz.

Bebeklerde Gaz Sancısına Ne İyi Gelir?

Yazımıza oy vermek ister misiniz?
Etiketler: Bebeklerde Gaz Sancısına Ne İyi Gelir?
Eklenme Zamanı: 5 Aralık 2017

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın