Ayak Terlemesi Nasıl Geçer?

Ayak terlemesi, gün içinde her insanın karşılaşabileceği hastalık veren sorunlardan bir tanesidir. Bu terleme sonucunda fena bir koku ile de karşılaşmanız mümkündür. Eğer terleme sorununu sık sık yaşıyorsanız ve bu sorundan kısa sürede kurtulmak istiyorsanız çeşitli şekilleri deneyebilirsiniz.

Ayak terlemesi problemininin önüne geçmek için uygulayabileceğiniz yöntemlerin başlangıcında sirke uygulaması gelmektedir. Sirke kullanımı, ayak terlemesine son vermek için tercih edilen yöntemler içinde yer almıştır. Ayağın derisindeki gözenekleri sıkılaştırmaya yarayan sirke, ciltteki zararı olan maddelerinde atılmasını sağlamaktadır. Bu aşamada kullanılan bir öteki yöntem ise domates suyu olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayak terlemesini geçirmeye yarayan doğal yöntemlerden biri olarak malum domates suyunu ayağınıza masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Her gece bu uygulamayı yeniden etmeniz durumunda terleme problemininin geçtiğini görebilirsiniz. Ada çayı ve yeşil çay da terlemeyi önlemeye yarayan doğal ürünler içinde yer almıştır. Bu çayları kaynatıp ayağınıza pamukla sürmeniz durumunda terlemenin azaldığını ve fena kokunun gittiğini süratli bir süre içinde görebilirsiniz. Bahsettiğimiz bu ürünlerin yanı sıra patates, mısır nişastası, karbonat, buğday çimi suyu, hindistan cevizi yağı ve meşe kabuğu gibi ürünler de terlemeyi ve fena kokuyu azaltmaktadır.

Eğer siz de ayak terlemesi problemi ile sık sık karşılaşıyorsanız ve bu sorundan bir an ilkin kurtulmak istiyorsanız bahsettiğimiz doğal ürünleri kullanabilirsiniz. Eğer bu durum ciddi bir boyuttaysa ve aşırı derecede hastalık duyuyorsanız bir doktora görünebilirsiniz.

Ayak Terlemesi Nasıl Geçer?

Yazımıza oy vermek ister misiniz?
Etiketler: ayak terlemesi nasıl geçer
Eklenme Zamanı: 9 Ocak 2018

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın